AZS ogłasza start ogólnopolskich akademickich zawodów e-sportowych

AZS ogłasza start ogólnopolskich akademickich zawodów e-sportowych

 

azs1

Akademicki Związek Sportowy po raz pierwszy inwestuje w e-sport. Już wkrótce rozpoczną się przeznaczone dla studentów rozgrywki E-AMP Warm Up w Counter-Strike: Global Offensive i League of Legends. Turniej odbędzie się jeszcze w tym roku akademickim, a pula nagród sięgnie 10 000 złotych – po 5 000 na obie dyscypliny.

Całość E-AMP Warm Up odbędzie się za pośrednictwem Internetu. Organizatorzy przewidzieli po cztery otwarte turnieje kwalifikacyjne, w których wyłonionych zostanie po osiem najlepszych drużyn w obu dyscyplinach. Jedynym wymogiem jest zebranie w składzie co najmniej trzech studentów, członków AZS lub pracowników uczelni wyższych. Kwalifikacje w CS:GO i LoL rozegrane zostaną w dniach 30 maja – 14 czerwca. Etapy finałowe zaplanowano na 17 czerwca (CS:GO) i 18 czerwca (LoL).

Jak w oficjalnym komunikacie prasowym stwierdził Dariusz Piekut, wiceprezes Akademickiego Związku Sportowego, E-AMP Warm Up będzie jedynie rozgrzewką przed kolejnymi zawodami. Sam projekt miał powstawać już od zeszłego roku.

Dodatkowe informacje o rozgrywkach organizowanych przez AZS można znaleźć na oficjalnej stronie zawodów.

Tagi: , , ,

 

Źródło: e-ampy.pl

Author Patryk Czyz
Published
Views 518

Zaloguj się

Najbliższe mecze