Co dalej z eSportem w ramach ESL?

Witam

Naszym dzisiejszym gościem jest admin ESL, z którym porozmawiamy o eSporcie i zmianach jakie zachodzą w puli nagród.

1. Dlaczego obecnie mamy zawieszone turnieje na ESL i  czy zostaną one wznowione?

Zawiesiliśmy turnieje, ponieważ Wargaming zmniejszył wydatki na ESL. Obecnie czekamy na ich decyzję w sprawie nowej puli nagród. Jak można zauważyć nadal rozgrywany jest Go4Wot, w którym niestety nagrody za dalsze miejsca zostały wycofane, a nagradzany jest jedynie zwycięzca.

2. Co myślisz o tym posunięciu Wargaming i jakie jest twoje stanowisko na ten temat ?

Wszystko jest to związane z polityką pieniężną WG. Większa ilość golda i nagród pieniężnych = większa strata pieniędzy dla WG. Jak miesięcznie wygrywałeś na turniejach 10 000 złota to WG traciło na tobie około 150 złotych miesięcznie. Dlatego też między innymi wprowadzono nowe o wiele lepsze czołgi premium do kupienia tylko za pieniądze w sklepie premium. Tak naprawdę zobaczymy co z tego wszystkiego wyjdzie, a okażę się to podczas samych turniejów. Według mnie graczy w turniejach będzie mniej. Spójrzmy na to z perspektywy turniejów rozgrywanych przez Wargaming. Kiedyś za 1 miejsce nagroda wynosiła 10 000 golda, później wynosiła już tylko 5 000 golda, a teraz wynosi 1600 golda. Niedługo może się stać, że nagroda będzie wynosiła 800 golda jak to jest obecnie na serwerze RU. Zastanawiać się można czy graczom będzie się chciało grać i czy będzie się to im opłacało. Ale pożyjemy zobaczymy, może się mylę.

3. Co dalej z eSportem ?

To jest trudne pytanie, ale według WG i ESL należy go zresetować. Umówmy się, że większość graczy gra tylko i wyłącznie dla kasy ( nagród  w postaci złota i pieniędzy), a na tym nie polega prawdziwy eSport. Nagrody nie są najważniejsze, eSport to też sport. Myślisz, że taki Ronaldo czy Messi grają tylko i wyłącznie dla kasy ? Teraz może i tak bo są PRO, ale na pewno nie jak zaczynali przygodę z piłką nożną. W turniejach CS:GO gracze w 1on1 walczą o np.  30 dni  konta premium na ESL za pierwsze miejsce, czy też skiny lub klucze, co tak naprawdę jest niczym w porównaniu z dotychczasowymi nagrodami w turniejach WoT. Jak my przytniemy nagrody w WoT to wyjadacze golda odejdą, a zostaną tylko Ci, którzy grają dla eSportu, rywalizacji, przyjemności i dla samej gry. O to chodzi WG, ESL, Faceit i całej reszcie.

4. Czy turnieje krajowe rozgrywane na ESL znikną czy zostaną?

Jeśli chodzi o sekcje narodowe to i ile dobrze pamiętam Polska i Niemiecka zostaną, a Iberica i SEE zostaną usunięte.

5. Kiedy zostaną opublikowane oficjalne informacje na ten temat na stronie ESL?

Najprawdopodobniej w tym albo przyszłym tygodniu zostanie napisany news o wszystkich zmianach, gdzie wszystko zostanie wyjaśnione.

 

Wywiadu udzielił Admin ESL.

Wywiad dla eSport Wars przeprowadził Letki_Humanista.

Od siebie dodam, iż zmiany w pulach nagród są od dłuższego czasu. Jeszcze za czasów bycia adminem zostały one wprowadzone w sekcjach narodowych (mniej golda, niektóre sekcje zostały połączone…). Z jednej strony powodem była zmniejszająca się liczba uczestników (WG wprowadziło więcej golda na mapę globalną…), z drugiej strony można było zgarnąć najniższe nagrody tylko za sam udziałw turnieju (np. w Go4WoT wystarczyła jedna runda, w większości przypadków przechodzona bez jakiejkolwiek bitwy). O zmianach słyszało się więc już dawno. Szkoda, że dopiero teraz WG wraz z SL się za to biorą… Przyzwyczaili graczy do takich nagród. Podejrzewam, że będzie odpływ graczy skoro więcej golda można zdobyć w samej grze… Pamiętam czasy, gdy w Go4Wot drzewka były na 512 czy 1024 drużyny a w polskim ZdZ 128 czy 256…

Geo

 

Published
Views 531

Zaloguj się

Najbliższe mecze