ESL I PIERWSZE KROKI – jak zapisać się do turnieju

Jest to druga część poradnika stworzonego przez FuSsyEatera. Część pierwsza jest dostępna tutaj.

 

Dla osób, które nie miały styczności ze stroną ESL to może być „czarna magia”, ale opiszę tutaj co i jak:

Odnośnie polskiej sekcji:

Strzałka 1. to odnośnik do naszego profilu

Strzałka 2. to odnośniki do nadchodzących turniejów, ale tylko w polskiej sekcji

Strzałka 3. to po prostu wiadomości z naszej sekcji – polecam regularnie tam zaglądać, ponieważ możemy dowiedzieć się o zmianach

Strzałka 4. zawiera aktualne rankingi 7vs7 i 3vs3

Sekcja europejska:

W zasadzie jest bardzo podobna do polskiej, ale:

Strzałka 1. ukazuje nadchodzące turnieje każdej sekcji + eu (podkreśliłem polskie turnieje)

Strzałka 2 ważne newsy

Strzałka 3 Specjalne turnieje

Na początek zalecam spróbowanie swoich sił w 1 on 1. Turnieje te występują regularnie na polskiej sekcji i tylko na tierach 10, jednak co tydzień zmienia się typ pojazdów. Tam gdzie jest nieparzysta liczba turnieju (#1, #3, #5, #7 itd.) gramy na czołgach ciężkich, a gdy jest parzysta to na średnich.

Pierwsza rzeczą, którą należy zrobić to zapisać siebie do danego turnieju. Klikamy w nadchodzących turniejach na polskie 1vs1. Następnie po lewej stronie mamy taki przycisk jak Sign Up

Następnie Admin musi nas dodać do listy uczestników. Kolejnym krokiem jest zrobienie „check-in’u”, który występuje zawsze 45 minut przed każdym turniejem.

Czyli „check-in” do polskiego 1vs1 zaczyna się o 18:15 do 18:45. Jeżeli nie zdążymy/zapomnimy o tym to jeszcze możemy się zapisać „na nowo” od 18:45 do 19:00

Gdy administracja wygeneruje drzewko już jest „po frytkach” i nie możemy się dopisać. Gdy na głównej stronie klikamy w jakikolwiek turniej, zostajemy przeniesieni do strony danego turnieju, gdzie możemy się zapisać oraz występuje menu w którym możemy:

  1. Główne informacje na temat nagród, czy bazowych zasad
  2. Drzewko turnieju
  3. Lista uczestników (na górze potwierdzeni – Ci co zrobili „check-in, a na dole nie potwierdzeni)
  4. Zasady turnieju z którymi należy się zapoznać !

W czerwonej ramce jest napisane z jakim przeciwnikiem gramy i o której godzinie, ale nie polecam tego. Lepsze według mnie jest bieżące sprawdzanie drzewka turniejowego. Tego typu menu występuje w każdym turnieju tylko jest zmieniona treść.

Nagrody do tego turnieju prezentują się następująco:

Czym są te punkty? Otóż są to punkty do rankingu (na tej podstawie są określane rankingi na stronie). Po co jest ranking? Służy on do rozstawienia drużyn/graczy w tych turniejach, dzięki temu nie ma mowy o ustawionych drzewkach przez administrację.

Te numerki zaznaczone w czerwonych kółkach służą do rozstawienia. Potocznie ten numerek, z którego startujemy to „seeding”. Gdy gramy po raz pierwszy jesteśmy traktowani jako osoba z dorobkiem 0 pkt i jesteśmy rozstawieni na ostatnich miejscach. Jeżeli dwie osoby posiadają taką samą ilość punktów to wtedy losowo któraś z nich będzie wyżej.
Obecny ranking 1vs1 znajdziecie tutaj:

W następnej części głównie skupię się na przebiegu gry, wprowadzaniu wyniku, tworzeniu protestów itp.

FuSsyEater

Published
Views 310

Zaloguj się

Najbliższe mecze