Humanista ocenia – Gwardzista STG

Siemka

Dzisiaj miałem okazje przetestować czołg Gwardzista STG. A oto kilka ważnych informacji o nim:

  • czołg premium 8 poziomu
  • nacja ZSSR
  • med z działem 122 mm
  • posiada wieżę na końcu kadłuba ( tak samo jak Object 416)

Opinia:

Zagrałem tym czołgiem kilka bitew standardowych i uważam, że nie jest on dla mnie. Największą katorgą tego czołgu jak dla mnie jest długi przeładunek działa jak na meda. Czas przeładunku działa z załogą 100%+ dosyłacz+ wentylacja+ braterstwo broni wynosi 11.56. Mimo że zadaje średnio 390 obrażeń na oddanie strzału trzeba trochę poczekać. Osobiście wolałbym mieć zamontowane działo o niższej wartości obrażeń ale szybszym przeładunku. Kolejnym minusem tego czołgu jest penetracja na goldzie, która wynosi 248 mm. Pamiętajmy, że czołg ten rzuca na 10 tiery, a z taką penetracją niektórych czołgów od przodu nie mamy szans przebić, a do objazdu ten czołg tez się za bardzo nie nadaje. Utrapieniem jest również depresja czołgu, która wynosi -6 stopni co nie umożliwia  nam w niektórych przypadkach swobodne opuszczanie działa.

Zaletą tego czołgu jest pancerz, który jak na meda jest bardzo dobry. Czołg nadaje se również do sidescrapa, ponieważ jego wieża umieszczona jest na tyle czołgu co umożliwia swobodne wychylanie się skątowanym czołgiem za budynku, skały, lub innej przeszkody.

Czołg na pewno zasługuję na uwagę ale czy warto go kupować? Ta decyzje zostawiam wam.

 

Humanista

 

Czołg premium – STG /STG Guard (ze specjalnym kamuflażem)

Czołgi średnie VIII poziomu STG i STG Guard (ze specjalnym kamuflażem), wprowadzone z okazji rosyjskiego Dnia Czołgisty, to zdecydowanie nie są klasyczne radzieckie średniaki. Może na pierwszy rzut oka zamontowana z tyłu pojazdu wieża z działem 122 mm nie wygląda wyjątkowo, ale nie powinieneś lekceważyć możliwości, które zapewnia ta kombinacja.

Rozgrywka

STG może wygląda podobnie do czołgu Object 416, ale poza tym nie mają ze sobą wiele wspólnego. Po pierwsze, zamontowana z tyłu wieża STG ma pełny zakres obrotu, a jej przedni pancerz jest bardzo mocny. Po drugie, pomimo płaskiej sylwetki pojazdu, możliwość obniżenia lufy jest co najmniej przyzwoita i pomoże Ci ukryć kadłub za nierównością terenu, a jednocześnie serwować uszkodzenia przeciwnikom.

Chowaj kadłub, kiedy tylko możesz; nie radzi sobie dobrze z przyjmowaniem trafień, a silnik zamontowany z przodu może zostać łatwo uszkodzony lub zniszczony.

Mobilność jest w porządku, ale zazwyczaj nie będziesz pierwszym na pozycji, a objeżdżanie przeciwników będzie trudne, o ile nie będą to ślamazarne behemoty w stylu VK 100.01 (P). STG charakteryzuje się za to dość wysoką wartością podstawową kamuflażu, dzięki czemu będziesz mógł oskrzydlać przeciwników przy niewielkim ryzyku wykrycia – dopóki nie zaczniesz strzelać.

A teraz czas na ten element, który sprawia, że STG zapewnia tyle frajdy: unikatowe działo 122 mm. Doskonała celność pozwala Ci bez trudu trafiać przeciwników z każdego dystansu, ale upewnij się, że w pełni przycelujesz, jeśli będzie taka możliwość. Pamiętaj, że przy tak długim czasie przeładowania zaboli Cię każde pudło, więc zdecydowanie postaraj się o to, by Twoje strzały się liczyły. Uszkodzenia na minutę są bardzo niskie, więc nie wchodź w bójki z czołgami przeciwnika, chyba że będziesz mieć osłonę na czas przeładowania.

Krótka historia oraz charakterystyka

Rozwijany przez Akademię im. Stalina w ramach programu mechanizacji i motoryzacji WPRA. Według różnych źródeł projekt rozpoczął się po 1949 roku. Pojazd cechował się położeniem przedziału maszynowego z przodu, a bojowego z tyłu, co było niespotykane w pojazdach radzieckiej szkoły konstrukcji czołgów. Prace przerwano na etapie projektu.

Charakterystyka dla 100% załogi:

Tier: MT-8, ZSRR, premium
Wytrzymałość: 1 350
Moc silnika: 400 KM
Waga: 28 t
Maksymalne obciążenie: 30 t
Moc na tonę: 14,29 KM / t
Maksymalna prędkość / Prędkość cofania: 50 / -20 km / h
Prędkość obrotu: 46,94 °/s
Prędkość obrotu wieży: 36,5 °/s
Opór gruntu: 0,671 / 0,767 / 1,534
Zasięg widzenia: 370 m
Zasięg sygnału: 730 m

Pancerz kadłuba: 100 / 45 / 45
Pancerz wieży: 210 / 180 / 45

Działo: 122 mm D-25TS

Uszkodzenia: 390 / 390 / 530
Penetracja: 212 / 248 / 61
Szybkostrzelność: 4,47
Średnie uszkodzenia na minutę: 1 743
Czas przeładowania: 13,42 s
Rozrzut na 100 m: 0,32
Czas celowania: 2,4 s
Ograniczenia opuszczenia/uniesienia działa: -6 / +17

O czołgach STG i STG Guard

  • Wieża zamontowana z tyłu: Oczywiście STG nie jest jedynym pojazdem posiadającym tę cechę. Można ją spotkać też w czołgu Object 416, ale wieża STG ma pełen zakres obrotu. Zapewnia też dobrą ochronę i z łatwością odbija nadlatujące pociski, co dobrze łączy się z przyzwoitą możliwością obniżenia lufy.
  • Skuteczne uzbrojenie: Działa kalibru 122 mm to raczej rzadkość w czołgach średnich, na dodatek zwykle są straszliwie niecelne. Tym bardziej zdumiewa więc wspaniała celność działa zamontowanego w STG, przewyższająca w zasadzie każde inne radzieckie działo. Czas celowania też nie jest zły, ale pamiętajcie o długim czasie przeładowania.
  • Płaska sylwetka: STG dość trudno trafić przy większych dystansach. Jednak jeśli już się to stanie, jego kadłub nie wytrzyma wiele. Ze względu na sylwetkę podstawowa wartość kamuflażu pojazdu jest wystarczająco wysoka, by oskrzydlać przeciwnika przy niewielkim ryzyku wykrycia.

 

Pozdrawiam

Humanista

 

 

Published
Views 561

Zaloguj się

Najbliższe mecze