NOWY MAP POOL W GOLDEN LIDZE OKIEM CARMONA

Cześć,

stwierdziłem, że warto drugi raz spojrzeć na ten nowy map pool, który pojawi się w Qualifierze do Golden Ligi, a więc i pewnie w nowej lidze (a nawet na pewno biorąc pod uwage historię). Głupotę tego akurat rozwiązania szkoda tłumaczyć, w końcu po co drużyny od miesięcy trenują do właśnie takiego turnieju jak teraz mają tydzień, żeby ogarnąć coś nowego.

Jeszcze raz spójrzmy na nowe i stare mapy. W puli znowu jest ich 6. Ze starej odpadły Cliffy, Prokhorovka oraz Murovanka, zostały one zamienione przez Ghost Town, Lakeville oraz Mines. Trzema mapami, które się ostały są Ruinberg, Himmelsdorf oraz Steppes.

Zajmijmy się tymi, które zostały w puli. Z trzech, które się ostały tak naprawdę tylko jedna nie została praktycznie zmieniona – Ruinberg. Stepy dostały swoje zmiany w zeszłym patchu, ale jednak nie były one tak znaczące jak to co stało się z Himmlem. Przesunięcie Bazy Górnej o te parę metrów spowodowało, iż obecnie obrona to jakaś masakra. Widzowi na pewno się to spodoba jednak same drużyny nie mają czasu na przygotowanie taktyki bo zmieniło się kompletnie podejście do mapy.Przechodzimy dalej. Zacznijmy od tej, która w teorii ma być najciekawszą mapą bo była projektowana pod ESL-a Ghost Towna i przynajmniej na tą chwilę wychodzi, że ta mapa będzie kolejną na, której zobaczymy bardzo nudne szachy ciężkich czołgów. Przy tych przestrzałach i tym jak wygląda gameplay na tej mapie może się okazać najwolniejszą mapą w całej puli. Duża przewaga dla drużyny broniącej. Mines-y będą ciekawe ale na tą chwilę też praktycznie nie wiadomo co ludzie będą grali. Trafiają się drużyny grające full ciężko, full lekko, a nawet z artą. Moze to być jedna z najciekawszym map w puli. Co do Lakeville’a to nawet się nie będę wypowiadał. Ta mapa zawsze była tragedią pod ESL-a i taką pozostaję. Przy życiu trzyma ją chyba tylko miłość naszych wschodnich sąsiadów do wstawiania jej do ligi. Jak dla mnie kompletny niewypał bo ona do gry się nie nadaje. I tak otrzymujemy zmianę 3 map granych naprawdę żywiołowo na dwie które będą kompletną kampą oraz trzecią, która pozostaje kompletną niewiadomą. Dodatkowo w puli zostaje widowiskowy Ruinberg, znośne Stepy oraz kompletna zagadka jaką jest nowy Himmelsdorf. Jak dla mnie ruch na minus. Zobaczymy jednak jak zagłosują widzowie przez swoją oglądalność i czy ekipy przygotują coś czym zaskoczą wszystkich. Mi po paru meczach które mieliśmy wydaje się, że szans żeby pokazać tam coś niesamowitego, jednak Gold Liga pulę znała dużo wcześniej także może oni coś pokażą.

źródło: https://www.facebook.com/CarmonWoT

Published
Views 209

Zaloguj się

Najbliższe mecze