77 lat i 1 dzień temu zakończyła się operacja Dynamo znana jako Cud pod Dunkierką. Trwająca 10 dni, od 26 maja do 4 czerwca 1940 roku, miała na celu ewakuację sił alianckich z kontynentu na wyspy brytyjskie. Całość nie obyła się bez ogromnych strat po stronie sił sprzymierzonych, jednak nie mogły równać się one z przeszło 300.000 uratowanych żołnierzy.

To właśnie o tych wydarzeniach opowiada najnowszy film Christophera Nolana – Dunkierka, którego premiera odbędzie się już 21 lipca tego roku. By osłodzić widzom czekanie na ów obraz oraz poszerzyć grono odbiorców, Warner Bros., wspólnie z Wargaming organizują kampanię pod nazwą Remember Dunkirk. Wydarzenie to będzie rozrciągać się na wszystkie trzy tytuły sieciowe studia – World of TanksWorld of WarplanesWorld of Warships. W jego skład wejdą misje, emblematy i wiele innych elementów, których na razie nie zdradzono.

”  Wierzymy, że Dunkierka Christophera Nolana będzie niesamowitym filmem o jednym z najbardziej doniosłych momentów w historii II Wojny Światowej. Jesteśmy zaszczyceni że możemy uczestniczyć w w tym kreatywnym przedsięwzięciu, gdzie możemy dzielić się pasją, honorując i zachowując pamięć o niesamowitych wydarzeniach, które ukształtowały tamtą erę – powiedział Erik Whiteford, szef marketingu Wargaming America „

Źródło: naekranie.pl