RagingPotato zmienia barwy

Mateusz „RagingPotato” Gołojuch opuszcza Penta Sport i przechodzi do Out of Range. Jest to kolejny zawodnik po NewMultiShow, który zmienia międzynarodowy team i dołącza do polskiej drużyny. Swoim doświadczeniem wzmocni skład ekipy Carmona w nadchodzącym sezonie Gold League.

esportwot.com: Mógłbym prosić o komentarz do przejścia do OoR? Jaki był powód takiej decyzji? Co przesadziło o wyborze akurat OoR?

Mateusz „RagingPotato” Gołojuch: Ojeju, ogólnie to w PENTA dużo się zmieniło. W formacie 7/54 mogliśmy osiągnąć sporo, co udowadnialiśmy. Jednak po przesiadce na poziom 10 wszystko się posypało. W mojej ocenie zabrakło wyników, lekkie problemy z komunikacją/sprecyzowaniem decyzji i ogólna atmosfera jaka panowała w drużynie. Po odejściu DerZernichtera do KAZNY KRU, a także NMS do OoR w mojej ocenie zabrakłoby takiego motoru napędowego. Mimo iż TheDeadZone jest świetnym liderem drużyny, który odwala niesamowitą ilość pracy i wkłada cały swój wysiłek w to co robi, to po prostu nic nie wychodziło tak jak miało. Poza tym chciałem spróbować czegoś nowego, a OoR mam takie przeczucie, że mają to coś, coś co może sprawić, że uda się powalczyć o czołowe lokaty w przyszłym sezonie, no i oczywiście jest to polska ekipa, więc zostają wyeliminowane problemy z komunikacją.

esportwot.com: Jak sadzisz, czy w składzie z Carmonem i NMS oraz Tobą OoR jest w stanie powalczyć o top 3 Gold League w następnym sezonie?

Mateusz „RagingPotato” Gołojuch: Myślę, że powinniśmy śmiało powalczyć o topowe lokaty w przyszłym sezonie. W OoR jest sporo skillowych, młodych graczy, a w połączeniu z naszym doświadczeniem myślę, że powinniśmy dać rade.

esportwot.com: szczególnie gdy nie ma już drużyn RU grających u „nas”

Mateusz „RagingPotato” Gołojuch: W szczególności dlatego, ale OoR pokazało w zeszłym sezonie, że nie boją się walki z drużynami CIS pokonując Tornado ROX jako jedyna drużyna 🙂

esportwot.com: a kiedy przejdzie kolejny zawodnik z Penty do OoR? 😛

Mateusz „RagingPotato” Gołojuch: Na pewno nie w tym sezonie, kolejny zawodnik wykruszony z głównego składu kończy się  utratą przez PENTA miejsca w następnym sezonie.

esportwot.com: Jak według Ciebie zmiana formatów wpłynęła na rozgrywki- dotyczy gracza ofc. Mieliśmy 7/42, później 7/54 a teraz 7/68.

Mateusz „RagingPotato” Gołojuch: O ile 7/42 na 7/48 dotyczyła zmian w zasadzie taktyk co nie było za dużym problemem to przejście na 10-tki to już inna bajka. Jest tutaj dużo maszyn które są dość dobrze zbalansowane (nie wszystkie) i można sporo kombinować z line up’ami. A taktyki w dużym stopniu opierają się na założeniach z poprzedniego trybu, tylko wszystko dzieje się wolniej. Więc jedyną przeszkodą dla mnie jako gracza było przejście na 10 tier, co jak można było zauważyć oglądając mecze PENTA mi się nie udawało, ponieważ grałem na tierze 8 lub 9. Jednak teraz w OoR postaram się pokazać teraz z dobrej strony także na tierze 10 🙂

esportwot.com: Jeszcze jedno pytanko, no może dwa. Jak ćwierkają wróbelki zmieni się format rozgrywek na 15vs15.  Czy taka zmiana będzie „na plus” dla was tzn graczy jak i widzów? Możliwe, że na Continental Rumble zobaczymy jak to działa- vide format 7/68 na ostatnim CR?

Mateusz „RagingPotato” Gołojuch: Nie dojdzie do takiej zmiany. Jest to za duży problem z zaplanowaniem i organizacją takiego eventu offline. 30 osób na scenie? To jest moim zdaniem nierealne, a sam pomysł może i ma sens w tym, że normalny tryb gry jest 15×15, ale w esporcie to nie ma najmniejszego sensu. Co do oglądalności, myślę że byłby to gwóźdź do trumny dla esportu WoT. Bitwy byłyby długie i monotonne, co przełożyłoby się na niską oglądalność

esportwot.com: Mohamed Fadl mowil o tym że wprowadzenie tego trybu to ok rok…

Mateusz „RagingPotato” Gołojuch: Powiedział, że jest to pomysł, który jest testowany. Jeśli wypali to tak jak powiedział, będzie to rok, ale może równie dobrze okazać się klapą i trafić do śmietnika.

esportwot.com: Czy masz jakąś radę dla przyszłych graczy e-sportowych?

Mateusz „RagingPotato” Gołojuch: Grajcie jak najwięcej turniejów WG/ESL i nabierajcie doświadczenie, kiedyś ktoś was zauważy jak mnie 😉 pazia z OoR 😛

Published
Views 210

Zaloguj się

Najbliższe mecze