World of Tanks na PS4

WoT na PS4

Witam wszystkich w naszym pierwszym artykule ze sceny WoT PS4.

Podobnie jak na PC tak i na PS4 można znaleźć klany, które e-sportowy akcent stawiają na pierwszym miejscu. Dotychczas WGCB odpowiedzialne za WoT na konsolach nie rozpieszczało graczy pod tym względem. Scena jednak wzięła sprawy w swoje ręce. WGCB najwyraźniej dostało małą sugestię ze strony Firmy matki i obecnie można zaobserwować, że chociaż bardzo mozolnie i niechętnie, coś w tym kierunku oficjalnie się dzieje. Lada moment ruszają oficjalne rozgrywki ESL na Xbox, ale PS4 dalej pozostawione jest same sobie. Dotychczas na PS4 WGCB zorganizowało na arenie międzynarodowej dwa małe turnieje na 16 drużyn w formacie 7/54, ponadto APAC forsuje formaty 5/25 i 5/40 ale do rozgrywek dopuszcza zespoły tylko ze swojej strefy i również odbyły się już dwie edycje ich turnieju: APAC Steel Series. Najaktywniej WGCB wspiera region RU, gdzie cyklicznie organizuje turnieje z sowitymi nagrodami w formacie 7/54. Z pomocą przychodzą sami gracze! Na scenie jest bowiem mała organizacja graczy zwana CPL – CGC Pro League (Competitive Gaming Community). Powyższa Liga właśnie zakończyła rejestrację klanów do 3 już sezonu!

Uczestnictwo potwierdziły łącznie 24 Zespoły rozlokowanych w 3 Ligach! Największą popularnością rozgrywki eSportowe cieszą się wśród Polskich klanów, ale zobaczymy również występy klanów z Rosji, USA, Finlandii, Niemiec i Francji (w tym francuski klan METAL – zwycięzcę ubiegłego sezonu). Łączna liczba zarejestrowanych graczy biorących udział wyniesie ponad 400 osób! Świadczy to o dużym zainteresowaniu i jasno wykazuję tempo rozwoju sceny, gdzie pierwsza edycję Ligi CPL rozegrało do końca jedynie 8 klanów!

CPL stara się hostowac i nagrywać z komentarzami na żywo niemal wszystkie mecze! Transmisje z poprzednich gier można obejrzeć na Ligowym kanale YouTube.
Przy dotychczasowy całkowitym braku wsparcia ze strony WG scena odwala nie małą robotę 🙂

 

Od dzisiaj będziemy się starać przybliżyć scenę eSportu z PS4 w jak najlepszy możliwy sposób, a dzięki naszym insiderom być może będziemy w stanie poinformować o was o tym o czym nikt inny jeszcze nie słyszał.

Author marecki
Published
Views 1805

Comments (2)

  • Maj 12, 2017 at 12:25
    Tego nie rozumiem - Lada moment ruszają oficjalne rozgrywki ESL na Xbox, ale PS4 dalej pozostawione jest same sobie.
  • Maj 12, 2017 at 17:12
    Cóż... mając podpisaną prawdopodobnie umowę o partnerstwo między WG a Microsoftem wiadomo co będzie wspierane...Wróbelki jednak ćwierkają, że pojawi się coś i dla Plajowców... oczywiście ze wsparciem WG w takiej czy innej formie...

Comments are closed.

Zaloguj się

Najbliższe mecze